Butik Çatı

Boyalı Saç Çatı Sistemleri

Boyalı Galvanizli Sac Kenet Boyalı galvanizli rulodan formlandırılarak, uygulama yerine göre istenen uzunlukta imal edilen, gizli klipslerle çatı alt yapısına tutturulan ve kenarları makine veya el aletleri ile kenetlenerek montajı yapılan, su geçirimsiz, darbelere dayanıklı, bakım gerektirmeyen, uzun ömürlü ve geri dönüşümlü bir çatı/cephe malzemesidir.

Değişik Renk Seçenekleri, İklim Şartlarına Uyumlu, Havadaki Asitlere Dayanıklı, Yapı Ömrüyle Eşdeğerde, Bakım Gerektirmez. Uygulama Çatı sisteminin aşık ara mesafesine göre sistem yüklerini taşıma mukavemetine sahip 38 / 900 Ç formu trapez ters olarak aşıklar üzerine monte edilir. Birinci kat kaplama olan bu trapezler üzerine buhar kesici örtü ve ağıkların üzerine Z profil monte edilir. Minimum 1.58 mm. kalınlığında üretilen Z profillerin esnekliği sayesinde son kat metal genleşme problemlerinin önüne geçilmeye çalışılmaktadır. Isı izolasyonu olarak kullanılan taşyünü veya camyünü yüksek yoğunlukta olması düz kenet trapezlere Z profillere arasında sistem yüklerinin taşımada yardımcı olmaktadır. İki kat ve şaşırtmalı bir biçimde serilen mineral yün malzeme üzerine buhar dengeleyici örtü serilmektedir. Klips üniteleri ile Z profiller üzerine monte edilen ve elektronik robot ile birbirlerine tek kenet ve çift kenet şeklinde kenetlenen; sistem yüklerinin taşıma mukavemetine sahip kalınlıkta KSD 25 / X formu düz kenet trapezler ile sistem oluşturulmaktadır.

Maksimum kaplama boyu
Birinci kat trapezin fabrika ortamında üretilmesi ve şantiyeye nakledilmesi bu malzemenin boyunu nakliye şartları ile sınırlandırılmıştır. Üst kat kenet sistem kaplamalarının şantiyede istenilen uzunlukta üretilmesi ile 60 metreye kadar tek parça Sandviç Düz Kenet sistem kaplama yapmak mümkündür. Yüzey üzerinde herhangi bir vida deliği bulunmayan ve kenetleme ile tam geçirimsiz olan Düz Kenet Trapezlerin çatı boyunca tek parça üretilmesi boyuna binileri ortadan kaldırmakta ve kesintisiz kaplamalar oluşturmaktadır.

Kullanılan Aksesuarlar
Mahya Noktası:
Mahya açısına göre üretilen kenet mahya, alt mahya ve tamamlayıcı Z profiller kullanılır.
Saçak Noktası:
38 / 900 formunda mahya altı süngeri (ters montaj) ve saçak altı aksesuarı kullanılır.
Alın Noktası:
Yapının sistem detayına göre boyutlandırılan alın kaplama aksesuarı kullanılmaktadır.

Rulo Genişliği: 400, 500 mm
Tava Genişliği:320, 420 mm
Sac Kalınlığı:0.50 mm
Tava Boyu:İstenen uzunlukta
Sac Kalitesi:Fe PO2
Çekme Dayanımı:500 N/mm2 (max.)
%Uzama: 22 (min.)
Galvaniz Özelliği (Sıcak Daldırma):150 – 200 gr/m2
Boya Cinsi:Coil Coating yöntemiyle Polyester boya
Boya Kalınlığı:5 micron astar + 20 mikron son kat polyester boya
Parlaklık (60º):%40 (Ral 9002 için %30) %5 ’lik NaCl (Sodyum Klorür) solüsyonuna tabi tutulan sacın tuza dayanıklılığı ASTM B117 standardına uygundur.