Butik Çatı

Titanyum Çinko Çatı Sistemleri

TİTANYUM ÇİNKO ÇATI KAPLAMA

Titanyum çinko kaplama, modern yapılara hayat verirken diğer yandan tarihi binaların restorasyonlarında da kullanılmaktadır.

Modern yapılarda titanyum çinko üretimde alternatifler sunması yaratıcılığı desteklerken çevre dostu olması ile de ayrıcalıklı bir ürün olduğunu göstermektedir.

Maliyetini birkaç yıl içeresinde amorti eden, iklim koşulları göz önünde bulundurularak kullanım ömrünün 80 ile 100 yıl arasında olduğu ve geri dönüştürülebilir olması Titanyumlu çinko’nun inşaat sektöründe çatı ve cephe kaplama malzemeleri arasında öncelikli tercih olmasında etkilidir.

Yüzeyinde nefes alan doğal patina sayesinde titanyum çinko üzerinde oluşan çizikler kendiliğinden kapanmaktadır. Bu özelliği bakım gerektirmediği için rahatlık ve güven unsurlarını ön plana çıkarmaktadır.

Çok farklı uygulama yöntemleri olmasına rağmen genellikle klasik, tek kenet, çift kenet, kepli geçme arduvaz / pul kaplama, yalı baskı, step sistem çoğunlukla tercih edilen uygulama yöntemleridir. Çatıda minimum %4 eğime kadar kullanılabilirliği, cephede ise levhaların enine ve boyuna uygulanabilmesi malzemenin diğer özelliklerindendir.

TİTANYUM ÇİNKO TEKNİK ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Ürünün %99,995’i oranında elektrolit-saf çinko oluşturmaktadır. Bu alaşıma özellikleri kesin olarak belirli az miktarda bakır ve titanyum eklenmektedir. Alaşımın içeriği, malzeme teknolojisi özellikleri gibi aktörlerin yanı sıra RHEINZINK-CLASSIC ve prePATINA tabakasının rengini belirlemede de önem taşımaktadır.

Malzeme tek bir işlemde eritilir, dökülür, haddelenir ve düzgün ve sorunsuz olarak bobinlere sarılır. Bu bobinler yüksek kalitede RHEINZINK-Yağmur İndirme Sistemi ürünlerinin ve çatı ve cephe kaplamaları için önceden hazırlanan parçaların üretiminde başlangıç malzemesi olarakta kullanılır.

MALZEME ÖZELLİKLERİ

  • Yoğunluk (Özgül ağırlık): 7,2 g/cm3
  • Ergime noktası: 418°C
  • Kristalleşme sınırı: > 300°C
  • Boyuna genleşme katsayısı: 2,2 mm/m x 100 K
  • Enine genleşme katsayısı: 1,7 mm/m x 100 K
  • Elastisite modülü ≥ 80.000 N/mm²
  • Manyetik değildir
  • Yanmaz